edukacja-finansowa

Edukacja finansowa

Edukacja ekonomiczna to przedmiot nieobecny w szkołach podstawowych i średnich, podobnie na studiach. Z tego względu zdecydowałem się dzielić swoimi obserwacjami doświadczonych ludzi z branży finansowej.  Od wielu lat mass media przedstawiają nam fałszywy obraz rzeczywistości, który właściwie chyba uśpił czujność większości społeczeństwa.  Większość ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy, że współczesny system finansowy to piramida Ponziego. Obecnie jesteśmy świadkami końca tego systemu, stąpamy jako ludzkość po bardzo cienkim lodzie, system w każdej chwili może się zawalić a ludzie mogą stracić swoje oszczędności, które trzymają w ramach tego systemu w formie lokat, obligacji, akcji, funduszy inwestycyjnych.

Edukacja finansowa to niezbędny element wykształcenia każdego człowieka, który żyje w społeczności. Dlatego warto zaczynać edukację od dzieci, aby rodzice im wpoili zasady na całe życie.

W ramach bloga będę się dzielił materiałami, które możesz wykorzystać do nauczania dzieci i młodzieży. Na blogu będą poruszane tematy, które mogą zainteresować ludzi, którzy do tej pory nie mieli sposobności i chęci inwestowania w metale szlachetne.  Należy pamiętać, że metale szlachetne przez wiele lat pomagały zachować wartość pieniędzy i posiadanego majątku. Niestety, od ponad 100 lat sytuacja powoli zaczęła się zmieniać, punktem zwrotnym było powołanie prywatnej instytucji FED w USA.

Od tego momentu ceny metali szlachetnych zmieniały się wskutek różnych interwencji bogatych bankierów. W efekcie ceny metali wycenianych w dolarach amerykańskich uległy zniekształceniu. Te zmiany pogłębiały się po zniesieniu parytetu dolara do złota przez prezydenta USA Nixona.

Edukacja finansowa
Edukacja finansowa

Lektura książek ekonomicznych oraz historycznych pozwala na poznanie historii świata. Od czasów starożytnych starsi zawsze uczyli młodszych, dzieci i młodzież, ponieważ mieli większe doświadczenie życiowe, którym mogli się podzielić z potomnymi.  Nauka miała miejsce na co dzień, podczas  zakupów i sprzedaży własnych plonów, wyrobów. Taka praktyka umożliwiała dzieciom odpowiednie przygotowanie do dorosłego życia.

W trudnych czasach funkcję pieniądza pełniły towary, które ludzie wymieniali między sobą w barterze. Ciężkie czasy zawsze zmuszały do oszczędności i uczyły szacunku do prawdziwych pieniędzy. Pieniądze to skondensowana forma energii, na którą ludzie pracują po to, aby potem wymienić je na potrzebne dla swojej rodziny produkty i usługi.

W XXI wieku w Polsce, wskutek wprowadzenia systemu finansowego bazującego na długu, dostęp do tańszego pieniądza spowodował, że Polacy zaczęli się zadłużać i wydawać swoje ciężko zapracowane pieniądze na rzeczy niekoniecznie im niezbędne do życia. Na tym blogu poruszę również tematy związane z oszczędzaniem, w szczególności nauką oszczędzania dla młodzieży.

Upadek systemu finansowego

Od wielu lat system finansowy balansuje na skraju upadku. Banki centralne w chwilach zagrożenia dla  siebie, czy dla rządu, zaczynają drukować pieniądze. Druk nadmiaru pieniędzy, bez pokrycia ich w produkcji czy usługach powoduje inflację. Inflacja to zjawisko wywoływane przez polityków w celu zaspokojenia własnych potrzeb i zubożenia podatników. W celu zmylenia podatników, politycy tak ukształtowali (i kształtują) system podatkowy aby podatnicy nie zrozumieli, jak jest zbudowana piramida finansowa.

Żywot piramidy finansowej budowanej od wielu lat przez banki powoli dobiega końca. Upadki banków zapoczątkują duży chaos społeczny, ponieważ klienci banków nie będą mogli odzyskać swoich wszystkich pieniędzy.

Przygotuj się już teraz na taką okoliczność. Opracuj plan dla siebie i swojej rodziny, który pomoże Wam przetrwać okres chaosu.

Categories: EdukacjaTags: , ,