Europejski Bank Centralny podkreśla przenikanie wielkich finansów, mianując menedżera Blackrock szefem audytu wewnętrznego EBC.
Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił, że Banafsheh Geretzki zostanie nowym dyrektorem audytu wewnętrznego.
W BlackRock, największej na świecie firmie zarządzającej aktywami, przed dołączeniem do EBC w 2020 r. odpowiadała za doradztwo dla Europejskiego Banku Centralnego w zakresie rynków finansowych, a wkrótce potem została szefową departamentu odpowiedzialnego za nadzór nad głównymi instytucjami finansowymi.
Posiada ważne dodatkowe kwalifikacje jako obrońca interesów dużych korporacji. Komunikat prasowy EBC w języku angielskim można znaleźć w Bundesbanku.
Na swoim nowym stanowisku Geretzki będzie kierować audytem wewnętrznym i działaniami dochodzeniowymi EBC, w tym procedurami dla sygnalistów. Będzie odpowiedzialna za relacje z innymi instytucjami europejskimi, takimi jak Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych i Europejski Trybunał Obrachunkowy.
Człowiek Blackrock i WEF
Przed dołączeniem do BlackRock w 2015 r. pani Geretzki zajmowała różne stanowiska kierownicze i bankowości inwestycyjnej, między innymi w Fortress Investment Group i Morgan Stanley. Ukończyła szkolenia w Meksyku, USA oraz w Europejskiej Szkole Biznesu w Oestrich-Winkel.
Najwyraźniej ludzie w EBC nie zauważają już wrażenia, jakie wywierają takie decyzje personalne.
Pytaniem dotyczącym ceny jest to, dlaczego dobrze opłacany menedżer BlackRock przenosi się do EBC, który stosunkowo dobrze płaci za usługi publiczne, ale z pewnością nie może zaoferować takich samych perspektyw wynagrodzeń jak BlackRock.
Zanim zapomnę wspomnieć, pani Geretzki jest absolwentką Young Global Executive ze Światowego Forum Ekonomicznego, klasa 2014. Została usunięta z list forum WEF. Zwykle dzieje się to na własną prośbę.
Ale znajduje się na liście WEF 2022 opracowanej przez Rogera Golden Browna i przy dużym wysiłku udało mi się znaleźć listę Class of 2014 w Internet Archive Wayback Machine.
Do jej klasy stażystów mających chronić interesy wielkiego biznesu należeli między innymi ukraiński bokser Władimir Kliczko, Philipp Missfelder, ówczesny przewodniczący Junge Union i Jacinda Ardern, późniejsza celebrytka szefowa rządu Nowej Zelandii i światowej klasy Hardliner Korony.